10 – Resim Kursuna Kayıt – Registration To The Painting Class

Ayşe: Resim kursuna kaydolmak istiyorum , doğru yerde miyim? I would like to register for the painting class, am I in the right place?
G: Evet, hoş geldiniz. İki seviyemiz  var. Başlangıç, ileri. Yes, welcome. We have two classes, one is for beginners and the other is intermediate.
Ayşe: Sanırım başlangıç kursuna yazılacağım. I guess I’ll choose the beginner class.
Öğretmenler kim? Who are the teachers?
G: Hocalarımız salı ve cuma günleri Ayten Palaz; pazartesi ve çarşamba günleri Mehmet Güder ‘dir. Tuesday and Fridays , there is Ayten Palaz; and Mehmet Güder teaches on Mondays and Wednesdays.
Ayşe: Ben yağlıboya çalışmak istiyorum.Ayten Hanımın dersi uygun mu? I want to work with oil, on canvas . Is there a place in Ayten Hanım’s class?
G: Evet. Ayten Hanımın sınıfı daha boş. Kendisi herkesle  tek tek ilgilenir . Yes. Ayten Hanım’s classroom is less busy. She is paying special attention to each student.
Mehmet Beyin sınıfında  daha çok eski talebeleri var ve onlar genelde belli bir konu çalışırlar. There are mainly former students in Mr. Mehmet’s class. They usually work on a particular subject.
Ayşe: O zaman Ayten Hanımın sınıfına yazılayım. Aylık ücret ne kadar? Then I  should register in Mrs. Ayten’s class, what is the monthly fee?
G: Aylık 250 lira. Sınıflarımızda her gün çay kahve servisi de vardır. It’s 250 liras for a month.  Everyday, there is free tea and coffee available during the classes.
Lütfen şu formu doldurun. Adı ,soyadı, telefonu, adresi, hoca  vs… Please fill this form, Name, surname, adress, teacher etc…
Ayşe formu doldurur. Ayşe fills the form.
Ayşe: İlk derse ne getireyim? What should I bring for the first day?
 Yağlı boya, fırçalar, tual getirin başlarsınız.Tabi kalem, silgi de getirin. Bring oil paints, brushes,a  canvas. Of course please also bring a pencil and an eraser .
Bu salı başlarım. Teşekkürler. İyi günler. I will start this Tuesday. Thanks. Goodbye.
G: Güle güle. Görüşmek üzere. Good bye. See you.